78 Views

Kołki rozporowe i wkręty

Domy z drewna (1)Kiedy to wybiera się zestaw kołków rozporowych warto określić do jakiego typu powierzchni ma się taki komplet przeznaczyć. Mogą to być schody, posadzka i wiele innych jeszcze powierzchni, ale najczęściej mowa jest o ścianach. Kołki montuje się zarówno w wewnętrznych ścianach, jak i przy zewnętrznych stronach muru, choć w tym drugim przypadku nie bezpośrednio na wierzchu.

Tego typu kotwy mogą służyć, jako element, gdzie to można coś powiesić, czy zamontować w mieszkaniu, stąd też nie rzadko mówi się o tak zwanych kołkach hakowych. Co do murów zewnętrznych to mowa jest o nieco innym typie kołków, gdzie to ociepla się i tynkuje budynki, często wieńcząc całość warstwami farby.

Do niektórych mocowań stosowane są blachowkręty, choć nie należy ich łączyć bezpośrednio z kołkami. Mogą to być też wkręty do drewna. Same w sobie stanowią narzędzie najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej, nie rzadko ocynkowanej. Mogą one być zarówno tymi gwintowanymi jak i tymi przypominającymi korkociąg, gdzie to główka może mieć różny kształt.

About the author:
Has 118 Articles

RELATED ARTICLES
Tagi: etykiety inspekcyjne z datą, bcaa katowice sklep, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie, armatura łazienkowa Apavisa, Fotodepilacja Żary, kawitacja kielce, Minikoparka Gorlice, vetrex okna bielsko biała, ra nails lakier hybrydowy, rozstępy biceps, balayage kraków

Back to Top