123 Views

Kupno mieszkania – kryteria wyboru

Kupno mieszkania - kryteria wyboruKupując mieszkanie warto zwrócić uwagę na wiele istotnych aspektów – tak, by później nie żałować dokonanego wyboru, polegającego na zakupie danej nieruchomości.

Zwróćmy przede wszystkim uwagę na rozkład pomieszczeń w mieszkaniu. Jeśli są w nim na przykład tzw. przechodnie pokoje, to dobrze przemyślmy, czy rzeczywiście na dłuższą metę nie będzie nam to potem doskwierać. Zorientujemy się też w jakim stanie jest mieszkanie, jak prezentują się detale takie jak na przykład odrapany tynk w łazience (o ile faktycznie występuje). Przyjrzyjmy się po prostu uważanie ogólnemu stanowi mieszkania.

Dobrze  się rozglądając po całym lokum, przyjrzyjmy się też balkonowi (o ile mieszkanie jest w balkon wyposażone). Jakie ma rozmiary, jaki z niego mamy widok, w jakim jest stanie?

Przypatrzmy się też dobrze okolicy. Czy jest bezpieczna? Jak wygląda sprawa potencjalnych dojazdów do pracy, do śródmieścia? Jakie mamy do wyboru połączenia komunikacji miejskiej z tej konkretnej lokalizacji?

Przeanalizujemy też rodzaj budownictwa, w myśl którego skonstruowany jest blok wraz interesującym nas mieszkaniem (np. wielka płyta bądź też cegła).

About the author:
Has 113 Articles

RELATED ARTICLES

Back to Top